Zadzwoń do nas

790 270 598

Dieta ketogeczniczna

Zalety diety ketogenicznej
Najczęstsze pytania o dietę

Oczywiście, że jest. Dieta ketogeniczna jest bardzo restrykcyjna, aby spełniła swoje cele musi być przestrzegana długofalowo.

Redukcja masy ciała jak w każdej diecie zależeć będzie od deficytu kalorycznego. Dieta ketogeniczna ze względu na specyfikę ułatwia zrzucanie masy ciała przez lepszą kontrolę sytości.

Zazwyczaj wejście w ketozę zajmuje 2-3 tygodni, jeśli utrzymujesz się w optymalnym limicie węglowodanów netto. Możesz przyspieszyć ten proces, ćwicząc, aby przyspieszyć wyczerpywanie się glikogenu w twoim ciele. Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, może to potrwać od tygodnia do miesiąca w oparciu o doświadczenie. Kiedy trzymasz się planu, w rzeczywistości łatwo jest wejść w ketozę, o czym przekonasz się za pomocą pasków do wykrywania ciał ketonowych lub miernika stężenia ciał ketonowych we krwi. 

Najważniejsze by utrzymać założenia i doprowadzić do przestawienia organizmu na pozyskiwanie energii z ketonów. Całkowita adaptacja do nowego źródła energii zależy od cech indywidualnych.

Osoby z rzadkimi schorzeniami metabolicznymi,  takimi jak niedobory enzymów, które zakłócają zdolność organizmu do wytwarzania i używania ketonów lub prawidłowego trawienia tłuszczów.

Na specjalną uwagę i kontrolę ścisłą z lekarzem prowadzącym zasługują takie jednostki chorobowe jak:

  • Cukrzyca typu 1 oraz cukrzyca typu 2 przyjmująca insulinę lub doustne leki przeciwcukrzycowe

  • Wysokie ciśnienie krwi leczone lekami

  • Choroba wątroby, serca lub nerek

  • Historia operacji pomostowania żołądka

  • Ciąża

Aktualne promocje

śledź na bieżąco nasze media społecznościowe

Ilość posiłków :
3
Kaloryczności :
1500 - 3000
Cena :
od 64 zł
Oceniacie dietę na :
4,91/5
catering dietetyczny trójmiasto